RUCK® Podologiczny drut do klamer ortonyksyjnych 0,3 mm - 25 m
- Optymalna sprężystość drutu i tzw. pamięć gra decydującą rolę w powodzeniu terapii na wrastających lub wkręcających się paznokciach stóp.
Specjalistyczny drut do robienia aktywnych i pasywnych klamer ortonyksyjnych.
Właściwości i zalety:
- Drut ortonyksyjny RUCK® jest przeznaczony do manualnego kształtowania klamer ortonyksyjnych na wrastające lub wkręcające się paznokcie stóp. Przede wszystkim do popularnej i bardzo skutecznej klamry typu Fraser lub np. klamry Spiralnej.
- Właściwości i zalety tego drutu znane są od wielu lat. Drut od firmy RUCK ma optymalną sprężystość i niezawodną pamięć. Cechy te oprócz właściwej aktywacji klamry odgrywają decydującą rolę w powodzeniu terapii na wrastających lub wkręcających się paznokciach stóp.
- Drut daje się łatwo profilować.
- Występuje w trzech rozmiarach grubości: 0,3 mm / 0,4 mm / 0,5 mm.
- Drut wykonany jest ze szlachetnej stali chirurgicznej.
- Wytrzymałość na rozciąganie (N/mm2) 1800 - 2000.
- Zawiera takie pierwiastki jak: chrom = 17-19%, nikiel = 8-10%, mangan = 1-2%, żelazo = reszta składu.
- U osób uczulonych na ww. pierwiastki chemiczne można zaobserwować reakcje w postaci świądu lub malutkich pęcherzyków. W takim przypadku należy natychmiast odstawić materiał od pacjenta.
- Drut firmy RUCK® nie posiada żadnych związków toksycznych.
- W zwoju znajduje się 25 metrów drutu.
Informacje dodatkowe.
Pierwszą klamrę z tego drutu w 1960 roku wykonał Ross Fraser z Szkocji.
W 1961 roku dzięki współpracy z firmą RUCK technika Ross Frasera została przeniesiona na grunt europejski.
Zrobienie klamry ortonyksyjnej w dowolnym kształcie m.in. Spiralnej albo Frasera jest dla wprawnych specjalistów łatwe i szybkie. Wykonanie klamry "na miarę" wymaga od specjalistów podolgii wprawy, zręczności i wiedzy na temat aktywacji. W zamian pozwala zaoszczędzić koszty. Na zrobienie jednej klamry potrzeba od 4 do maks. 10 cm drutu. Koszt jednej klamry można sobie łatwo obliczyć. Należy tu jednak nadmienić, że zakładanie źle wyprofilowanych lub źle aktywowanych klamer może grozić nieudanym zabiegiem podologicznym i uszkodzeniem paznokcia u pacjentów.
Zasady:
Im grubszy jest drut tym klamra jest mocniejsza, ale trzeba użyć nieco więcej siły do wyginania klamry. Używany do większych i grubszych (mocniejszych) paznokci.
Im drut jest cieńszy tym klamra jest delikatniejsza, lecz łatwe jest profilowanie klamer. Używany do małych lub cienkich paznokci.
Potrzebujesz pomocy?
Zadaj pytanie, a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych!
Zadaj pytanie